تلفن : 751 90 651 - 021 الو تهریه تعمیرات پکیج در سراسر تهران و کرج الو تهریه تعمیرات پکیج در سراسر تهران و کرج الو تهریه تعمیرات پکیج در سراسر تهران و کرج

خدمات الو تهویه

فن کوئل

فن کوئل

فن کوئل چیست؟

فن کوئل یک سیستم خیلی ساده دارد. این دستگاه هم وظبفه تولید هوای گرم و سرد را در فصل زمستان و تابستان بر عهده داشته و با استفاده نوع طراحی خاصی که دارد این کار را انجام می دهد. فن کوئل یک مبدل حرارتی و یک فن دارد. مبدل حرارتی گرمایشی و سرمایشی است. سیستم فن کوئل به این شکل است که آب گرم و آب سرد در داخل کوئل ها به جریان افتاده و با استفاده از فنی که داخل دستگاه تعبیه شده است، هوا به سمت کوئل ها دمیده می شود و با عبور از لابلای آنها گرم و یا سرد خواهد شد و بعد از خروجی های دستگاه به فضا انتقال می یابد. فن کوئل در دو نوع دمنده و مکنده طراحی شده و هر کدام هم مکانیسم خاص خود را دارد. نکته دیگر در مورد فن کوئل ها اینکه می توان آنها را به صورت توکار و یا روکار هم نصب کرد.

 

تفاوت فن کوئل و داکت اسپیلت

یکی از تفاوت های بین فن کوئل و داکت اسپیلت این است که برای نوع اول باید لوله کشی های مختلف به اتاق ها انجام شود علاوه بر آن اگر فن کوئل به صورت مرکزی نصب شود دیگر امکان استقلال هزینه ها برای هر واحد وجود نخواهد داشت و باید هزینه های مربوط به آن بین واحد های استفاده کننده، تقسیم شود. در مقابل، داکت اسپیلت را می توان برای هر واحد به صورت جداگانه اجرا کرد و این موضوع برای آپارتمان های امروزی یک مزیت خیلی مهم محسوب می شود.

نحوه کار فن کوئل چگونه است؟

قبل از اینکه به سراغ نحوه کار فن کوئل برویم در مورد اجزای آن کمی توضیح خواهیم داد. فن کوئل دارای فن، کویل گرمایشی و سرمایشی، فیلتر، کلید و تشتک است. هر کدام از این اجزاء وظیفه خاصی را در فن کوئل بر عهده دارند. نحوه کار فن کوئل به این شکل است که کویل ها آب گرم و آب سرد را از قسمت مرکزی می گیرند و بعد برای تولید هوای مطبوع از آن استفاده می کنند. فن کوئل دارای ترموستات سر خود است و در برخی از آنها هم به نوعی ترموستات ریموتی و یا کنترلی وصل هستند. برخی دیگر از فن کوئل ها هم دیجیتالی بوده  و در ساختمان های مدرن استفاده می شوند. فن کوئل ها در دو نوع دو لوله ای و چهار لوله ای طراحی و تولید شده و در نوع دو لوله ای یک لوله تغذیه برای آب و یک لوله برگشت آب وجود دارد اما در چهار لوله ای دو لوله تغذیه و دو لوله برگشت آب تعبیه شده است.

 

 

Date

01 بهمن 1397

Categories

فن کویل

الو تهویه

ارائه دهنده انواع خدمات سرمایشی و گرمایشی در تهران و البرز

تماس با الو تهویه

  •  

    021-65190751

  •  

    info@AloTahvieh.com

  •  

    شنبه تا پنج شنبه از ساعت 09:00 الی 20:00 آماده خدمت رسانی می باشیم