تلفن : 751 90 651 - 021 الو تهریه تعمیرات پکیج در سراسر تهران و کرج الو تهریه تعمیرات پکیج در سراسر تهران و کرج الو تهریه تعمیرات پکیج در سراسر تهران و کرج

خدمات الو تهویه

کولرگازی

کولرگازی

کولر گازی چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی انواع مختلفی از خنک کننده و همچنین تصفیه کننده های هوا هم اختراع و زندگی و کار را برای انسان ها راحتتر و لذت بخش تر کرد. کولر گازی یکی از نتایج پیشرفت تکنولوژی است. این وسیله با جذب هوای گرم و تبخیر آن به گاز وظیفه تولید هوای سرد و پاکیزه را بر عهده دارد.

اجزای کولر گازی

کولر گازی برای اینکه بتواند هوای گرم را تبخیر و به هوای سرد تبدیل کند باید یک بخارکننده، یک کمپرسور برای متراکم کردن هوا، یک کندانسور برای خنک کردن هوای متراکم شده و یک شیر انبساط داشته باشد. وجود هر یک از این اجزا در کولر گازی ضروری بوده و عدم حضور هر یک از آنها می تواند، فرایند تولید هوای سرد را متوقف نماید.

انواع کولر گازی

کولرهای گازی عموما به دو دسته اسپیلت یا دو تکه و پنجره ای یا یک تکه تقسیم می شوند. اجزای تشکیل دهنده هر کدام از آنها هم با هم متفاوت بوده و عملکرد متفاوتی هم دارند. البته به صورت کلی هر دو به یک شکل کار می کنند اما تفاوت هایی در جزئیات اجزا و عملکرد آنها وجود دارد.

 

چطور باید یک کولر گازی مناسب انتخاب کنم ؟

برای انتخاب یک خنک کننده مناسب اولین چیزی که باید به آن توجه داشته باشید، مساحت فضایی است که قصد دارید، خنک کننده را در آن نصب کنید. هر چقدر مساحت فضا بیشتر و بزرگتر باشد باید کولر گازی با قدرت بیشتر هم انتخاب کنید. با یک محاسبه ساده ما به شما نحوه انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ را یاد خواهیم داد. فرض کنید، مساحت خانه شما 60 متر مربع است. برای یک انتخاب درست باید 60 را در 400 بی تی یو که واحد فیزیکی توان سرمایشی است، ضرب کنید. پس با ضرب 60 در 400 شما باید یک کولر گازی با توان  24000 خریداری نمایید تا فضای مورد نظرتان به خوبی تهویه و خنک شود.

 

در خانه ها و فضاهای خیلی بزرگ بهتر است از چه نوع خنک کننده ای استفاده کنیم ؟

در جاهایی که فضا خیلی بزرگ است و یا خانه هایی که چندین اتاق خواب دارد، بهتر است از دو یا سه کولر گازی برای خنک کردن فضا استفاده کنید تا هر کدام از آنها به میزان مشخصی روشن بوده و در هزینه ها صرفه جویی شود. استفاده از یک کولر گازی با توان بالا هم فکر بدی نیست، فقط باید برای خنک کردن کل فضا دایم روشن باشد که این موضوع می تواند بعد از مدتی به موتور دستگاه فشار وارد کند. بنابراین استفاده از چند تا از این خنک کننده با توان های پایین خیلی به صرفه تر خواهد بود.

 

آیا کولر گازی زیاد برق مصرف می کند؟

طراحی و تکنولوژی این دستگاهها عموما بر مبنای مصرف پایین و دوستی با محیط زیست و صرفه جویی در انرژی بنا شده است. بنابراین اگر از برند ها معتبر و با کیفیت خرید کنید ضمن آنکه در مصرف برق صرفه جویی بیشتری خواهد شد، در روزهای گرم تابستان فضای خنک تر و با هوای مطبوع تری خواهید داشت.

کولر گازی بهتر است یا کولر آبی ؟

جواب این سوال قطعا کولر گازی است. برتری های این نوع خنک کننده نسبت به کولر آبی واقعا قابل چشم پوشی نخواهد بود. مثلا بر خلاف نوع آبی آن هوای اتاق را دم کرده نمی کند و مصرف آب و برق خیلی کمی دارد و در هزینه های برق صرفه جویی بسیاری می شود. ضمن آنکه عمر و ماندگاری و همچنین تعمیرات و نگهداری نوع گازی بسیارکم هزینه تر و به صرفه تر است.

Date

01 بهمن 1397

Categories

کولرگازی

الو تهویه

ارائه دهنده انواع خدمات سرمایشی و گرمایشی در تهران و البرز

تماس با الو تهویه

  •  

    021-65190751

  •  

    info@AloTahvieh.com

  •  

    شنبه تا پنج شنبه از ساعت 09:00 الی 20:00 آماده خدمت رسانی می باشیم