تلفن : 751 90 651 - 021 الو تهریه تعمیرات پکیج در سراسر تهران و کرج الو تهریه تعمیرات پکیج در سراسر تهران و کرج الو تهریه تعمیرات پکیج در سراسر تهران و کرج

خدمات الو تهویه

بخاری

بخاری

رفع معایب فنی بخاری و شومینه

استفاده از بخاری در روز های سرد پاییزی و زمستانی امری اجتناب ناپذیر است. اما آنچه که این امر را مهم جلوه می دهد، نحوه سرویس و نگهداری از بخاری می باشد. رفع معایب فنی یکی از اساسی ترین مراحل سرویس یک بخاری می باشد. چک کردن ترموکوپل، شیلنگ گاز، باز بودن مجرای شعله، سالم بودن شیشه های نشکن جلوی و بخاری از جمله سرویس های این وسیله گرمایشی می باشد.

رعایت نکات ایمنی و استانداردی در هنگان استفاده از بخاری و شومینه

متاسفانه در چند سال اخیر، به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی و استانداردی در نصب و راه اندازی بخاری شاهد مرگ و میر های بسیاری از هموطنان مان در این زمینه بوده ایم. اکثر این حوادث ناگوار به مربوط به گاز گرفتگی می باشد، که آن بر اثر بی احتیاطی در نصب بخاری و یا عدم توجه به معایب فنی در آن بوده است.

 

برای رفع معایب فنی و رعایت نکات ایمنی و استانداری در بخاری باید ابتدا تشخیص دهید که اشکال از چه ناحیه از بخاری است. آیا بخاری بوهای نامطبوعی که حاصل از احتراق ناقص است از خود متصاعد می کند؟ آیا بخاری دارای دودکش است؟ آیا بعد از روشن شدن بخاری، بوی گاز خام از آن به مشام می رسد؟ آیا دکمه خاموش و روشن بخاری به درستی عمل نمی کند؟ عدم یکنواختی در سوختن گاز مشاهده میشود؟ و... . هر کدام از این معایب فنی در بخاری و شومینه، در صورت عدم تعمیر می تواند خطر آفرین باشد. از این رو در صورت رو به رو شدن با هر یکی از موارد بالا، سریعا بخاری و یا شومینه را خاموش کرده و به رفع معایب آن بپردازید.

 

رعایت نکات ایمنی و استانداری در نصب بخاری اغلب با موارد بسیار ساده ای همراه است. یکی از نکات اولیه برای رهایی از استشمام گاز های متصاعد شده از بخاری، چک کردن دودکش و کلاهک آن است. بعد از این مرحله باید به چک کردن اتصالات شیرآلات با استفاده از کف صابون پرداخت. بعد از آن باید به چک کردن مجرای ورودی گاز به مشعل پرداخت. این سه نکته از روش های اساسی رفع معایب فنی در بخاری می باشد.

 

نگاهی به روش خرید بخاری

 

بخاری از زمان های گذشته وسایل گرمایشی بودند که استفاده می شدند.در گذشته شومینه های سنتی وجود داشتند که در دیوار اتاق تعبیه می شدند و با چوب و نفت یا هر ماده ی اشتعال زایی محیط خانه را گرم میکردند اما اکنون از بخاری در انواع طرح های زیبا  با مصرف انرژی کمتر و ایمنی تر استفاده میشود .در خرید بخاری باید به نکات ایمنی بیشتر از هر وسیله ای توجه کرد به همین دلیل در خرید وسایل گازی از برند هایی که امتحان خود را پس داده اند و با تحقیق در مورد آن ها باید قصد خرید کنیم علاوه بر آن باید خیلی زیاد به رده ی مصرف انرژی آن ها دقت کنیم تا با مصرف زیاد آنها مواجه نشویم.

در خرید بخاری از استاندارد بودن آن ها اطمینان حاصل کنید. همیشه خریدن جنس ارزان به نفع شما نخواهد بود در مورد وسایلی که با گاز و مواد اشتعال زا در ارتباط است الویت اول شما باید ایمنی آن باشد نه قیمتی که برای آن هزینه خواهید کرد. شما با توجه به نیازی که در خانه دارید و با توجه به مساحت خانه خودتان اقدام به خرید بخاری ای بکنید که بهینه ترین خرید ممکن برای شما باشد. اگر با توجه به مساحت خانه ی خودتان خرید کنید مطمئنا از صرف کردن هزینه ی اضافی هم برای خرید و هم برای مصرف انرژی پیشگیری کرده اید.

 

 

 

 

چند نکته ایمنی در خرید بخاری

 

در خرید بخاری گازی باید دقت کنید که بخاری های گازی که روی دیوار نصب میشوند و بدون دودکش هستند مناسب خانه نیستند مگر اینکه آن خانه فضای باز داشته باشد و متراژ آن خانه هم نباید بیشتر از 50 متر باشد پس حتما برای خانه و اتاق ها از بخاری گازی های با دودکش خریداری کنید.

بعد از نصب وسایل گازی به رنگ شعله های آن ها دقت کنید. هر چقدر رنگ شعله ها آبی تر باشد نشان دهنده ی رسیدن اکسیژن کافی است.

Date

12 اسفند 1397

Categories

بخاری

الو تهویه

ارائه دهنده انواع خدمات سرمایشی و گرمایشی در تهران و البرز

تماس با الو تهویه

  •  

    021-65190751

  •  

    info@AloTahvieh.com

  •  

    شنبه تا پنج شنبه از ساعت 09:00 الی 20:00 آماده خدمت رسانی می باشیم