تلفن : 751 90 651 - 021 الو تهریه تعمیرات پکیج در سراسر تهران و کرج الو تهریه تعمیرات پکیج در سراسر تهران و کرج الو تهریه تعمیرات پکیج در سراسر تهران و کرج

خدمات الو تهویه

داکت اسپلیت

داکت اسپلیت

داکت اسپیلت چیست؟

برای اینکه بهتر متوجه سیستم داخلی و نحوه طراحی داکت اسپیلت شویم، باید بگوییم این دستگاه تهویه در واقع نوعی کولر گازی است. البته میان داکت اسپیلت و کولر گازی تفاوت های مهمی وجود دارد. اولین تفاوت و جه تمایز این دو دستگاه در ساختمان داخلی آنها است. در کولر گازی یونیت داخلی به شکل روکار و سقفی نصب شده در حالیکه در داکت اسپیلت یونیت داخلی در سقف کاذب جای می گیرد. در داکت اسپیلت بعد از اینکه یونیت داخلی در سقف کاذب جای گذاشته شد با استفاده از شیوه کانال کشی هوای گرم و یا سرد به اتاق ها و قسمت های مختلف منتقل شده و البته امکان تنظیم دما هم در این سیستم وجود دارد.

 

تفاوت اصلی داکت اسپیلت و کولر گازی

این دو دستگاه سرمایشی و گرمایشی علاوه بر تفاوت ذکر شده اختلاف مهم دیگری هم با هم دارند. داکت اسپیلت و کولر گازی فقط در سیکل سرمایشی شبیه هم عمل می کنند و در سیکل گرمایشی فرایند متفاوتی دارند. در داکت اسپیلت کویل آب گرم وجود داشته که این کویل در فصل زمستان آبی که از داخل لوله ها عبور می کند را گرم کرده و در نتیجه عبور هوا از کنار این لوله ها هوا هم گرم و به بیرون منتقل می شود.

 

نحوه کار داکت اسپیلت چگونه است؟

نحوه عملکرد داکت اسپیلت در حالت سرمایش و گرمایش با هم متفاوت است و در هر دو حالت با استفاده از فرایندی خاص و نوع عملکرد متفاوت گرما و سرمای مورد نیاز ساختمان را تامین می کنند. در حالت سرمایش این دستگاه، مبرد بوسیله کمپرسور تعبیه شده در یونیت خارجی با استفاده از لوله های مسی به سمت یونیت داخلی رفته و بعد از وارد شدن در کویل با استفاده فنی که در این محل وجود دارد، تبادل حرارت صورت گرفته و هوای سرد تولید و خارج می شود. در کنار سرد شدن هوا با استفاده از فیلتر هوا پاک سازی هم می گردد. با استفاده از فرایند دیگر در این سیستم رطوبت هوا هم قابل کاهش است و این قابلیت در شهرهایی که رطوبت هوا بالاست، بسیار کاربرد دارد. هوا بعد از برخورد با قسمت سرد کویل بخار و رطوبت موجود در آن به قطرات آب تبدیل شده و از رطوبت هوا کاسته خواهد شد. در حالت سرمایش داکت اسپیلت یک کویل آب گرم داشته و با استفاده از کویل آب گرم هوای گرم تولید خواهد شد. کویل آب گرم در داخل یونیت داخلی قرار دارد. در زمستان یونیت خارجی خاموش می شود و فقط قسمت فن یونیت داخلی برای گرم کردن هوا روشن می ماند.

Date

12 اسفند 1397

Categories

داکت اسپلیت

الو تهویه

ارائه دهنده انواع خدمات سرمایشی و گرمایشی در تهران و البرز

تماس با الو تهویه

  •  

    021-65190751

  •  

    info@AloTahvieh.com

  •  

    شنبه تا پنج شنبه از ساعت 09:00 الی 20:00 آماده خدمت رسانی می باشیم