تلفن : 751 90 651 - 021 الو تهریه تعمیرات پکیج در سراسر تهران و کرج الو تهریه تعمیرات پکیج در سراسر تهران و کرج الو تهریه تعمیرات پکیج در سراسر تهران و کرج

خدمات الو تهویه

تهویه خودرو

تهویه خودرو

همه چیز درباره سیستم تهویه خودرو

 

سفر های جاده ای با ماشین های شخصی یکی از متداول ترین روش ها به حساب می آید و احساس امنیت و راحتی در ماشین فاکتور مهمی در این مورد محسوب می شود؛ اما شاید سال ها پیش که هنوز خودرو سازی تا این حد پیشرفت نکرده بود، خیلی از مردم صبح زود و هوای خنک و مطبوع را برای سفر هایشان انتخاب می کردند... ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی و راهکار های مختلفی که در ماشین ها به وجود آمده، مسافرت با ماشین در هر زمانی از روز ساده و راحت به نظر می رسد و تهویه خودرو ی مناسب و هوای مطلوب در ماشین یکی از مهم ترین عامل های موثر بر این موضوع می باشد که در ادامه بیشتر با آن آشنا میشیم.

سیستم تهویه خودرو از چه زمانی به وجود آمد؟

در سال 1939 سیستم تهویه خودرو برای اولین بار توسط  یک شرکت خودرو سازی آمریکایی به نام پکارد طراحی شد و تنها به عنوان گزینه ای لوکس در بعضی ماشین ها مورد استفاده قرار گرفت و با گذر زمان بیشتر از 99 درصد از ماشین ها به این سیستم مجهز شدند.

سیستم تهویه خودرو چگونه کار می کند؟

سیستم تهویه مطبوع در خودرو جهت مطلوب سازی هوای داخل ماشین استفاده می شود و علاوه بر کاهش دما با جذب رطوبت شرایط مناسب تری را برای سرنشینان فراهم میسازد. عملکرد اکثر این تهویه های به صورت مشابهی از یک فرآیند ترمودینامیکی پیروی می کند و هوای خنک را به داخل ماشین پمپاژ می کند. روال کار آن به این صورت است که ابتدا ماده خنک کننده فشرده می شود و با افزایش فشار گازف ماده خنک کننده وارد متراکم کننده یا کاندانسور در قسمت جلوی رادیاتور می شود و به مایع تبدیل می گردد. سپس با خشک شدن آن رطوبت کاهش می یابد و مایع داخل یک لوله پمپاژ می شود و فشار آن کاهش می باید و بعد از تبدیل به گاز سرد در نهایت هوای خنک به داخل اتاق ماشین جریان پیدا می کند.

Date

12 اسفند 1397

Categories

تهویه خودرو

الو تهویه

ارائه دهنده انواع خدمات سرمایشی و گرمایشی در تهران و البرز

تماس با الو تهویه

  •  

    021-65190751

  •  

    info@AloTahvieh.com

  •  

    شنبه تا پنج شنبه از ساعت 09:00 الی 20:00 آماده خدمت رسانی می باشیم