تلفن : 751 90 651 - 021 الو تهریه تعمیرات پکیج در سراسر تهران و کرج الو تهریه تعمیرات پکیج در سراسر تهران و کرج الو تهریه تعمیرات پکیج در سراسر تهران و کرج

خدمات الو تهویه

کولر آبی

کولر آبی

کولر آبی چیست؟

به کولر آبی کولر تبخیری هم می گویند. علت این نامگذاری به دلیل تبخیر آب و خنک کردن هوا به وسیله آن است. یعنی کولر آبی آب را تبخیر کرده و با استفاده از آن هوا را خنک و از کانال های تعبیه شده در آن خارج می کند. در کولر آبی سیستم به شکلی طراحی شده است که از آنتاپلی تبخیر زیاد آب استفاده می شود. کولر آبی یک وسیله سرمایشی است که از سال های خیلی دور در خانه ها و اماکن اداری و تجاری مورد استفاده قرار گرفته و بر اساس طراحی و تکنولوژی خاصی هم عمل می کند. برای اینکه یک کولر آبی بتواند هوای سرد کافی و مناسب تولید کند باید از یکسری اجزاء درست شده باشد که ما در ادامه اجزای تشکیل دهنده کولر آبی را معرفی می کنیم.

 

 

نحوه عملکرد کولر آبی چگونه است؟

کولر آبی از یک جعبه فلزی و یا پلاستیکی درست شده است که این جعبه از اطراف باز بوده و هوا وارد آن می شود. هوا با استفاده از یک سانتیریفوژ حرکت کرده و از طریق تسمه و موتوری که در دستگاه تعبیه شده است، می چرخد. یک پمپ آب در جعبه گذاشته شده که با استفاده از آن پوشال ها خنک و خیس می شوند. وقتی هوا در اثر چرخش به پوشال های خیس برخورد می کند، خنک شده و از طریق کانال ها به محیط بیرون انتقال می یابد. برای سرد شدن مداوم هوا پوشال ها باید دایما خیس باشند.

 

پمپ یکی از اجزای تشکیل دهنده کولر آبی است

کاری که پمپ آب در کولر آبی انجام می دهد، این است که آب را از تشتک کف کولر گرفته و به دیواره های آن یعنی جایی که پوشال ها وجود دارند، منتقل می کند. برای اینکه پمپ آب در این دستگاه محافظت شود یک محفظه توری مانند برای آن درست کرده اند که پمپ در داخل این محفظه قرار می گیرد. این محفظه توری از ورود پوشال و آب به داخل پمپ جلوگیری می کند.

 

بدنه و کف از دیگر اجزای تشکیل دهنده کولر آبی

بدنه این دستگاه خنک کننده به صورت مکعبی بوده و از سقف و کف ثابت درست شده است. دیواره ها در این دستگاه محل نگهداری و قرار گیری پوشال ها هستند. کف کولر آبی هم از ورق گالوانیزه درست شده که مقاومت کافی در برابر خوردگی و زنگ زدگی دارد و در تماس با اب به مدت طولانی دچار پوسیدگی نمی شود.

 

دیوارها در کولر آبی

یکی دیگر از اجزای کولر آبی دیواره ها هستند که با پوشال یا سلویز پر شده اند. دیواره ها در این دستگاه متحرک بوده و کاربر می تواند برای تعویض پوشال آنها را خارج کرده و دوباره سر جای خود بگذارد. یک دیوار در کولر آبی ثابت است و نمی تواند آن را خارج کرد همین دیوار به وسیله یک دریچه و یا برزنت به کانال انتقال دهنده هوای سرد متصل می شود.

Date

01 بهمن 1397

Categories

کولر آبی

الو تهویه

ارائه دهنده انواع خدمات سرمایشی و گرمایشی در تهران و البرز

تماس با الو تهویه

  •  

    021-65190751

  •  

    info@AloTahvieh.com

  •  

    شنبه تا پنج شنبه از ساعت 09:00 الی 20:00 آماده خدمت رسانی می باشیم