علت نشت آب از پکیج

پکیج یکی از وسایل گرمایشی است که در بسیاری از منازل وجود دارد و این وسیله در ارتفاع مشخصی از زمین نصب می ‌شود و نصب آن باید توسط متخصص انجام شود.

پکیج‌ ها برند های گوناگونی دارند اما به ‌طور کلی ایراد یکسانی که همه‌ی آن ‌ها دارند این است که پس از مدتی دچار نشت آب می ‌شوند و این ممکن است بسیار کم باشد و به‌ مرور زمان افزایش پیدا کند.

شما می توانید با مطالعه این مقاله به تمامی دلایل نشت آب از پکیج ها آگاه شوید از طریق ارتباط با الو تهویه این مشکل را برای همیشه حل نمایید.

علت سرازیر شدن آب پکیج

رسیدگی و مراقبت زیاد از پکیج ‌ها در زمان مشخص موجب می ‌شود که از نشتی آن جلوگیری شود اما باز هم اکثر پکیج‌ ها به دلایل مختلف زیر دچار نشتی آب می ‌شوند:

نشتی آب از پکیج به دلیل خوردگی و فرسایش لوله‌ ها

خوردگی و فرسایش لوله‌ ها یکی از مهم‌ترین دلایل نشت آب است. اگر سریع به فکر درست کردن پکیج بیفتید شاید با عوض کردن یکی از لوله ‌ها مشکل حل شود اما با گذشتن زمان نشتی آب موجب پوسیدگی قسمت‌ های بیشتر می ‌شود و آسیب‌ های جدی به پکیج وارد می ‌کند.

نشتی آب از پکیج به دلیل خوردگی و فرسایش لوله‌ ها ساییدگی قطعات داخلی

ساییدگی قطعات داخلی هم موجب نشت آب می ‌شود. اگر شما در زمان مشخصی لوله‌ های داخلی را رسوب ‌زدایی نکنید و یا قطعات داخلی دچار سایش شوند و آن ‌ها را تعمیر نکنید باعث آسیب به قسمت ‌های دیگر و سوراخ شدن و نشتی آب می ‌شوند.

نشتی آب از پکیج به دلیل خوردگی خراب شدن پمپ پکیج

از دلیل دیگری برای نشت آب است که توانایی کافی برای پمپاژ ندارد و باعث آب دادن پکیج از زیر آن می ‌شود که باید پمپ را تعویض و یا تعمیر کرد.

پیشنهاد ما به شما:  علت قرمز شدن چراغ پکیج بوتان

نشتی آب از پکیج به دلیل بالا بودن میزان فشار

گاهی اوقات فشار بالای دستگاه هم موجب نشتی آب می‌ شود زیرا دستگاه برای جلوگیری از ترکیدن لوله‌ ها باید آب اضافی را از خود خارج کند و این باعث می‌ شود که آب از زیر پکیج شما بریزد. باید حواستان به فشارسنج باشد و فشار پکیج بیش از حد بالا نرود زیرا بسیار خطرناک است.

نشتی آب از پکیج به دلیل خراب بودن شیر کنترل

هر پکیج به یک شیر کنترل دما متصل است که وظیفه نگه‌ داشتن دمای پکیج را دارد و اگر درست کار نکند دمای آب داخلی به‌ شدت افزایش می ‌یابد و منجر به نشتی آب می‌ شود.

گاهی اوقات باید آب ‌بندی قطعات را با دقت انجام داد زیرا این قطعات گاهی با فشار بالای آب ممکن است دچار ریزش آب شوند و همچنین اگر اتصالات پکیج هم شل باشد موجب آب ‌ریزی می ‌شود.

پکیج باید به‌ درستی نصب شود و نصب اشتباه و بی‌دقت هم موجب آب ریزی پس از مدت کوتاهی می‌ شود.

علت ریزش آب از پکیج ایساتیس

علت ریزش آب از پکیج ایساتیس

پکیج‌ های ایساتیس بیشتر به دلیل سوراخ بودن قسمتی از بدنه و یا قطعات آن دچار ریزش آب می‌ شوند که تا حدودی خودتان می ‌توانید محلی که سوراخ شده و یا شل بودن اتصالات را که موجب ریزش آب شده­اند را چک کنید.

احتمال اینکه یکی از لوله‌ ها و داخل یکی از قطعات سوراخ شده باشد زیاد است و علت ریزش آب از پکیج ایساتیس را به دست متخصصان و ماهران این رشته بسپارید.

همچنین اگر چه از پکیج لورچ استفاده می نمایید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر برای رفع خطای پکیج لورچ روی دکمه زیر کلیک نمایید.

علت نشت آب زیر پکیج بوتان

در این پکیج ‌ها احتمال اینکه آب‌ بندی اتصالات به‌ درستی انجام نشده باشد و در لوله‌ ها حفره‌ای وجود داشته باشد هست.

همچنین افت فشار هم از دلایل دیگری است که خود به دلایل مختلف اتفاق می ‌افتد.

شما باید ابتدا تمامی اتصالات را سفت کنید و پس از آن اگر دوباره پکیج دچار ریزش و نشتی آب بود دلایل دیگر را جست‌وجو کنید.

مبدل‌ ها هم نقش اساسی را در این نوع پکیج ایفا می ‌کنند و خراب بودن یا سوراخ شدن یکی از مبدل ‌ها هم احتمالی قوی برای نشت آب است.

اتصالات داخلی دستگاه گاهی بر اثر بالا رفتن فشار بیشتر از دو تحت ‌فشار قرار می‌ گیرند و ممکن است این اتصالات شل شوند و نشتی به وجود آید.

پیشنهاد ما به شما:  علت کم شدن فشار آب پکیج

استفاده از اتصالات قوی کمک زیادی به جلوگیری از نشتی آب می‌ کند و به‌ طور کلی هر چند وقت یک بار باید تمامی اتصالات و لوله‌ های داخلی پکیج بوتان چک شود تا هیچ مشکلی نداشته باشند.

 علت نشت آب از پمپ پکیج ایران رادیاتور

علت نشت آب از پمپ پکیج ایران رادیاتور

پمپ پکیج یکی از مهم‌ ترین قطعاتی است که در پکیج کاربرد دارد و در پکیج ایران رادیاتور از بهترین پمپ ‌ها استفاده می ‌شود.

اما پس از گذشت زمان به دلایل مختلف از جمله هوای داخلی آن و رسوب ‌هایی که به دلیل آب در آن ایجاد می‌ شود دچار خرابی می ‌شود و نمی ‌تواند پمپاژ درست آب را انجام دهد و آب به‌درستی به چرخش نمی ‌افتد.

پمپ وظیفه‌ی مهمی را در این وسیله به عهده دارد و اگر خراب شود دیگر نمی ‌توان از پکیج استفاده کرد زیرا جریان آب قطع می‌ شود و پکیج از کار می ‌افتد.

باید با هوادهی مناسب و رسوب ‌زدایی آن این مشکل را حل کرد زیرا این عوامل موجب نشت آب هم می ‌شوند.

گاهی اوقات پمپ ‌ها نیاز به تعویض دارند اما گاهی هم می‌ توان فقط با رسیدگی به آن‌ ها مشکل را حل کرد.

اگر آب‌ بند و اورنگ پمپ خراب شود هم موجب نشتی آب می‌ شود.

خاموش کردن طولانی‌ مدت پکیج هم یکی دیگر از دلایل آب ریزی پمپ آن است و بهتر است هر چند وقت یک بار پکیج را روشن و خاموش کنید و نگذارید مدت زیادی خاموش بماند.

تعمیر آن هم باید با عوض کردن اورنگ و واشر ها انجام شود و آب‌ بندی کامل را برای آن انجام داد اما اگر دچار پوسیدگی شده باشد نمی ‌توان برای آن کاری کرد و باید حتماً تعویض شود.

پکیج‌ ها شباهت ­های زیادی با یک دیگر دارند اما تفاوت‌ هایی که در به ‌کار بردن قطعات مختلف در آن ‌ها ایجاد شده است می ‌تواند روش تعمیرات آن‌ ها را با یک دیگر متفاوت کند.

شما باید با توجه به برندی که خریداری می‌ کنید رسیدگی‌ های لازم را انجام دهید تا حداقل خرابی برای پکیج شما ایجاد شود و بتوانید مدت زیادی از آن استفاده کنید.

امیدواریم مطالب بالا شناخت بهتری درباره پکیج ‌ها برای شما ایجاد کرده باشند.

راه های جلو گیری از نشت آب از پکیج

علت نشت آب از پمپ پکیج ایران رادیاتور

وقتی پکیج آب می ‌دهد باید سریع به آن رسیدگی کنید زیرا ممکن است بتوانید با تعمیر و تعویض یک قطعه مشکل آن را حل کنید اما گاهی اوقات با سرسری گرفتن عیب ‌و ایراد پکیج ‌ها باعث می ‌شوید که تعمیرات اساسی نیاز داشته باشند.

پیشنهاد ما به شما:  رفع خطای پکیج لورچ

علت نشت آب از پکیج می‌ تواند دلایل دیگری هم داشته باشد اما دلایلی که در بالا ذکر کردیم مهم ‌ترین دلایل آب ‌ریزی پکیج هستند.

شما باید هر چند وقت یک بار یک متخصص را به منزل خود بیاورید تا پکیج ‌های شما را چک کند و این موجب کاهش هزینه‌ های شما در طولانی‌ مدت هم می‌ شود.

الو تهویه با داشتن کادر مجرب در زمینه تعمیرات انواع پکیج ها می تواند انتخاب مناسبی برای شما عزیزان باشد کافیست از طریق صفحه تماس با ما با کارشناسان حرفه ای ارتباط بگیرید و مشکل را برای آنها شرح دهید تا در کوتاه ترین زمان ممکن تعمیرات شما آغاز شود.

به دلیل اینکه آب‌ های شهری رسوبات زیادی دارند موجب رسوب در قسمت ‌های مهم پکیج می‌ شوند و رسوب‌ زدایی از مهم ‌ترین کار هایی است که یک نصاب و یا تعمیرکار پکیج انجام می ‌دهد.

نکات مهم در هنگام نشت آب از پکیج

تا اینجا دلایل مختلف نشت آب از پکیج را متوجه شدیم، اکنون بهتر است بدانیم هنگام سرازیر شدن چه نکاتی را مورد توجه قرار دهیم.

هنگام سرازیر شدن باید در قدم اول تمامی شیر های فلکه آب را بست و دستگاه را از برق کشید و بعد از بستن شیر گاز با یک فرد با تجربه تعمیر کار پکیج تماس گرفت.

تخلیه آب پکیج

پس از دانستن مشکل نشت آب از پکیج به دنبال آن سراغ تخلیه آب از پکیج خواهیم رفت، اگر شما به کارهای فنی وارد هستید و ابزارآلات لازم را برای این کار به همراه دارید میتوانید اقدام به تخلیه آب از پکیج کنید در غیر این صورت شما با شرکت فنی و مهندسی پکیج می توانید تماس بگیرید تا نیرویی را در اختیار شما قرار دهند، اگرچه شما می‌خواهید خودتان این کار را برعهده بگیرید وسایلی مانند پارچه برای جلوگیری از خیس شدن محیط فصل برای ریختن آب و ابزاری مانند آچار فرانسه، پیچ گوشتی و آچار لوله گیر برای باز و بسته کردن مجدد پکیج احتیاج دارید.

سؤالات متدوال

نشتی آب در پکیج به چه معناست؟

هنگامی که دستگاه دارای نشتی است، نشان دهنده مشکل در چرخه (سیکل) آن است، این نشت می تواند یک مشکل جزئی باشد که به یک مسئله جدی تبدیل شود.

علت سرازیر شدن آب پکیج چیست؟

پاره شدن لوله و اتصالات، سوراخ شدن مبدل ها، نشتی آب از ناحیه پمپ

امتیاز شما به این مقاله

7 پاسخ

 1. سلام پکیج ایران رادیاتور ما سری M از قسمت مبدل نشتی میده امکان داره سوراخ شده باشه یا از لوله نشتی بده؟

  1. سلام لطفا توی واتساپ عکس بفرستید راهنمایی کنیم

 2. سلام پکیج ما روی حالت زمستان آب از زیرش میزنه بیرون لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. سلام فشار دستگاه در حالت طبیعی چند هست این عمل یهو پیش میاد یا به مرور زمان

   1. سلام بالای پکیج منبع انبساط والف داره ببیند آب میده اگر هوا زد سالمه مواد دیگه چک بشه با دفتر تماس بگیرید

  2. سلام پمپ و رسوب مبدل ها بیشترین علت می تونه داشته باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

راهنمای مطالعه