تلفن : 751 90 651 - 021 الو تهریه تعمیرات پکیج در سراسر تهران و کرج الو تهریه تعمیرات پکیج در سراسر تهران و کرج الو تهریه تعمیرات پکیج در سراسر تهران و کرج

مطالب آموزشی

تاریخچه استفاده از سیستم گرمایش از کف

تاریخچه استفاده از سیستم گرمایش از کف و عملکرد آن

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

گرمایش از کف ؛ رومیان باستان در حدود 1000سال پیش از میلاد مسیح به خواص عالی گرمایش از کف پی برده بودند.در ان زمان رومیان با ایجاد کانال های هوای گرم در زیر زمین و یا با گرم کردن زمین حمام ها با اتش از زیر سطح محیط خود را به شیوه ای بسیار مطلوب گرم می نمودند.

سه هزار سال بعد با اختراع پمپ های انتقال سیال سیستم گرمایش از کف به یکی از رایج ترین شیوه های گرمایشی تبدیل شده است.

آشنایی با سیستم گرمایش از کف

بطور کلی سه روش گرمایش از کف موجود است:

*گرمایش با هوای گرم : به دلیل اینکه هوا نمیتواند گرمای زیادی را در خود نگاه دارد روش هوای گرم در موارد مسکونی چندان به صرفه نمی باشد

*گرمایش با جریان الکتریسیته : فقط زمانی مقرون به صرفه است که قیمت انرژی الکتریکی کم باشد.

*گرمایش با اب گرم : روش گرمایش از کف به عنوان راحت ترین سالم ترین و طبیعی ترین روش برای گرمایش شناخته شده است.همانطور که افراد در یک روز سرد زمستانی توسط تشعشع خورشید احساس گرما می نمایند.

در این روش نیز گرما را بوسیله انتقال حرارت تشعشعی (تابشی) از کف دریافت می کنند و یقینا احساس اسایش بیشتری خواهند نمود.
 
علاوه بر ساختمان های مسکونی و تجاری مساجد سالن های سمینار مراکز عمومی و بهداشتی و درمانی (روباز و سرپوشیده) زمین های ورزشی سوله ها و سالن های صنعتی باغ ها و گلخانه های چهارفصل محوطه استخر پیاده روهایی که باید در زمستان خشک و عاری از یخ و برف باشند و مناسب برای هر محیط که نیاز به گرمایش دارد.

نحوه عملکرد سیستم گرمایش از کف

در سیستم گرمایش از کف معمولا دمای اب گرم موجود در لوله های کف خواب بین30تا50درجه سانتی گراد می باشد که در مقایسه با سایر روش های موجود که دمای اب بین 40تا85درجه سانتی گراد است 20تا50درصد در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.

سیستم گرمایش از کف

در ساختمان هایی که دارای سقف بلند باشند استفاده از سیستم گرمایش از کف باعث کاهش مصرف انرژی و لذا صرفه جویی در مصرف سوخت می شود به این خاطر که سایر روشها (مانند رادیاتور و بخاری)هوای گرم در اثر کاهش چگالی سبک شدن و به سمت بالا می رود و اولین جایی را که گرم می کند سقف است.

به علت بالا بودن دمای هوا در کنار سقف میزان انتقال حرارت ان به سقف از هر جای دیگر بیشتر است و این عامل باعث اتلاف مقدار زیادی انرژی می شود در روش گرمایش از کف ابتدا قسمت پائین که مورد نیاز ساکنین است گرگ می شود و هوا با دمای کمتری به سقف می رسد که این یکی از مزایای اصلی این سیستم می باشد.

یکی دیگر از مزایای استفاده از روش سیستم گرمایش از کف که امروزه بسیار مورد توجه واقع می شود اسایش و راحتی افراد می باشد به طوریکه اسایش و راحتی فرد در محل سکونت بدون اینکه از هر بابت دارای محدودیت باشد فراهم می شود.

همه اعضای بدن شما بخصوص پا که بیشترین فاصله را با قلب دارد همیشه گرم خواهد ماند و این برای انسان بسیار مطلوب خواهد بود.

همانگونه که قبلا اشاره شد در گرمایش به وسیله رادیاتور یا بخاری دمای قسمت پایین اتاق سردتر از بالای ان می باشد که این حالت برای کودکان که دارای اندام کوچکی هستند ناخوشایند است بطوریکه افزایش البسه انها برای جلوگیری از بیماری ازادی کودکانه انها را محدود می کند.

از انجا که در سیستم گرمایش از کف جریان هوا به ارامی از پایین به بالا می باشد بنابر این دیوار ها پاکیزه می مانند.

 

الو تهویه

ارائه دهنده انواع خدمات سرمایشی و گرمایشی در تهران و البرز

تماس با الو تهویه

  •  

    021-65190751

  •  

    info@AloTahvieh.com

  •  

    شنبه تا پنج شنبه از ساعت 09:00 الی 20:00 آماده خدمت رسانی می باشیم