رفع خطای پکیج لورچ

رفع خطای پکیج لورچ

پکیج لورچ نامی شناخته شده و قابل اعتماد در میان دیگر برندهای تولید داخلی، می باشد. یکی از ویژگی های پکیج لورچ نمایش خطاهای دستگاه بر روی صفحه نمایش پکیج است که به صورت کدهایی متشکل از اعداد و حروف نمایش داده می شوند.

شما با مطالعه این مقاله و دفترچه راهنمایی پکیج، به راحتی قادر به رفع خطای پکیج لورچ خواهید بود. چنانچه در مواجه با بعضی خطاهای جدی، در انجام عیب یابی تردید دارید و یا نمی توانید کد خطا را شناسایی و پکیج را تعمیر کنید، کافی است این وظیفه را به همکاران حرفه ای، در تیم الو تهویه بسپارید.

آنچه در این مطلب می‌خوانید... نمایش

آشنایی با انواع پکیج لورچ

آشنایی با انواع پکیج لورچ

برند ایرانی لورچ ( Lorch ) به دلیل کیفیت بسیار بالا، رقیب اصلی برندهای خارجی می باشد و طرفداران روز افزون دارد که مایه ی افتخار کشور عزیزمان در زمینه ی صنعت و محصولات تولید ایران می باشد.

برند لورچ در تولید پکیج، دارای پنج مدل می باشد که عبارتند از پکیج آدنا، پکیج آریان، پکیج هرما، پکیج هیرو و پکیج آرتمن. امکانات پیشرفته و به روز این پکیج ها سبب محبوبیت در بین کاربران شده است.

از ویژگی های پکیج های لورچ، نمایش ایرادات احتمالی سیستم پکیج، بصورت کدهای ترکیبی متشکل از حروف و اعداد، بر روی صفحه ی نمایشگر (کنترل پنل) تعبیه شده بر روی بدنه ی دستگاه می باشد.

هر یک از این کدها، بیانگر یک اشکال خاص در برد الکترونیکی پکیج می باشد. در حقیقیت حسگرهایی بر روی برد اصلی پکیج لورچ نصب شده اند که قادر به شناسایی خطا ها و سیستم هشدار به کاربر می باشند. جهت رفع خطای پکیج لورچ، شما را به مطالعه ی این مقاله دعوت می کنیم.

نحوه نمایش کدهای خطا در پکیج لورچ

بروز خطا در عملکرد طبیعی پکیج ها، امری معمول و رایج تلقی می گردد که در خیلی از مواقع، روند طبیعی زندگی روزمره را مختل می کند. به همین دلیل همه ی افراد به هنگام مواجه با مشکل در پکیج، در صدد رفع هرچه سریعتر آن بر می آیند.

در پکیج های لورچ، خطاها به صورت کدهای خطا نمایش داده می شوند. در این مقاله به معرفی و تشریح کدهای پکیج های مدل آدنا، هرما، هیرو و آرتا پرداختیم. همچنین، راهکارهای اصولی جهت رفع خطای پکیج لورچ مربوط به هر یک از کدهای ارور، ارئه شده است.

کدهای خطا در پکیج لورچ آدنا و روش رفع آنها

هر کد خطا، مختص یک ایراد خاص در سیستم و عملکرد پکیج لورچ می باشد و توسط حسگرهایی که بر روی برد الکترونیکی پکیج تعبیه شده است، شناسایی می شوند. در این قسمت به معرفی کدهای خطای رایج در پکیج لورچ مدل آدنا پرداختیم. لیست ایرادات احتمالی و راهکارهای اصولی برای رفع خطای پکیج لورچ مفصلاً ارائه شده است.

رفع خطای E0 پکیج لورچ

کد خطا E0

عدم برقراری ارتباط با ترموستات زمان دار سبب بروز این خطا می شود. این ایراد باعث می شود که پکیج در حالت کارکرد موقت قرار بگیرد.

از آنجایی که این خطا یک ایراد نسبتاً جدی محسوب می شود، ممکن است به هنگام رفع آن توسط کاربران، قسمت های دیگر سیستم دچار تغییر شود بنابراین توصیه می شود جهت رفع آن از یک تعمیرکار کمک بگیرید و با واحد خدمات تماس بگیرید.

رفع خطای E1 پکیج لورچ

در این حالت، قطعه ی جرقه زن خراب شده است و دارای اشکال می باشد. در واقع دستور جرقه زنی به مشکل برمی خورد و جرقه زنی اتفاق نمی افتد. در نتیجه پیدایش شعله با اختلال همراه خواهد بود و پکیج قفل ( lock ) می شود.

ابتدا باید با فشردن دکمه C، دستگاه را از حالت قفل خارج کنید. در مرحله بعدی، مسیر ورودی گاز باید با دقت چک شود و در صورت نیاز، هواگیری شود. همچنین بررسی درستی عملکرد شیر کنترل گاز، تنظیم شعله و جرقه زن پکیج باید انجام شود تا در صورت هر گونه اشکال در قسمت های ذکر شده، برطرف شود.

رفع خطای E2 پکیج لورچ

نمایش این خطا نشان دهنده بروز مشکل در سوییچ فشار هوا می باشد. با نمایش این خطا، دستگاه در حالت قفل شده ( locked ) قرار می گیرد. در نخستین اقدام، با فشردن دکمه C، دستگاه را از حالت قفل خارج کنید.

در قدم بعدی باید درستی عملکرد سوئیچ فشار هوا و سیم کشی های مرتبط با آن بررسی شود. همچنین قطعات دودکش، لوله و فن باید چک شوند و در صورت مشاهده ی هر گونه خرابی تعویض یا تعمیر شوند.

رفع خطای E3 پکیج لورچ

این خطا بیانگر اشکال در حسگر دما ( NTC ) می باشد و باعث قفل شدن دستگاه می شود. جهت باز شدن و دسترسی به تنظیمات دستگاه، با فشردن دکمه C پکیج را از حالت قفل خارج کنید. سپس قطعه مربوط به حسگر دما و سیم کشی های آن را بررسی کنید.

رفع خطای E4 پکیج لورچ

اختلال در حسگر دمای آب مصرفی و یا حسگر دما ( NTC ) شما را با این خطا مواجه می کند که در این صورت، دستگاه قادر به گرم کردن آب به میزان دلخواه نخواهد بود و دمای آب مصرفی کم می شود. برای رفع این مشکل باید سیم کشی های حسگر دمای آب چک شود. چنانچه با بررسی سیم کشی مشکل مرتع نشد، قطعه ی حسگر مدار آب گرم مصرفی را تعویض کنید.

پیشنهاد ما به شما:  علت روشن نشدن پکیج

رفع خطای E5 پکیج لورچ

وجود اشکال در مدولاسیون شیر گاز، باعث می شود این خطا در کنترل پنل پکیج نشان داده شود و کم بودن شعله را در پیش خواهد داشت، به این معنی که پکیج در حالت مینیمم شعله کار می کند.

اگر در پی رفع این خطا هستید باید شیر گاز پکیج را چک کنید و از درستی آن مطمئن شوید. همچنین باید از درستی سوکت های مدولاسیون نیز کسب اطمینان کنید. در نهایت باید سیم کشی های این قطعات نیز بررسی شوند.

رفع خطای E6 پکیج لورچ

با بروز این خطا تشخیص دمای بالاتر از 90 درجه سانتیگراد توسط حسگر سیستم گرمایشی دچار مشکل می شود. سیستم مدار گرمایش، برای زمان موقت بصورت خودکار خاموش می شود، گرچه آب گرم مصرفی همچنان در دسترس خواهد بود. برای رفع این خطا، حسگر گرمایش را چک کنید و از درستی عملکرد آن کسب اطمینان کنید. فشار پکیج نیز باید تنظیم شود. شستشوی مبدل، قدم بعدی می باشد. برای اطمینان خاطر، حسگر حد و دور پمپ پکیج را هم بررسی کنید.

رفع خطای E7 پکیج لورچ

کد خطا E7

اگر سوئیچ فشار هوا دارای اشکال باشد با این کد خطا در صفحه ی نمایش پکیج، مواجه می شوید و پکیج در حالت قفل قرار می گیرد. تعویض سوئیچ فشار هوا امری تخصصی تلقی می گردد و نیاز به یک فرد سرویسکار مجرب دارد. در نتیجه برای تعویض سوئیچ فشار هوا، از یک تکنسین حرفه ای در زمینه ی تعمیر پکج کمک بگیرید.

رفع خطای E8 پکیج لورچ

چناچه فشار آب ورودی به دستگاه خیلی کم باشد این کد خطا نمایش داده می شود. این ارور نشان می دهد که فشار آب سیستم گرمایش، کاهش یافته است و دستگاه پکیج بصورت خودکار قفل خواهد شد. ممکن است بروز این کد خطا به دلیل نشتی آب در لوله کشی رادیاتور باشد.

بنابراین سیستم لوله کشی رادیاتور را با دقت بررسی کنید و در صورت وجود نشتی آب، ابتدا مکان نشتی آب را پیدا کنید و سپس در پی رفع نشتی برآیید. در اقدام بعدی باید با باز کردن شیر پر کن دستگاه، فشار آب مورد نیاز را تأمین کنید. سپس مدار سیستم گرمایشی باید هواگیری شود. اگر با انجام همه ی این مراحل خطا برطرف نشد، پمپ پکیج را تعمیر کنید.

رفع خطای E9 پکیج لورچ

این کد خطا را زمانی مشاهده می کنید که دمای سیستم به بالاتر از 100 درجه می رسد و ترموستات حد روشن می شود و عمل می کند. پکیج نیز قفل می شود. جهت رفع این کد خطا ابتدا با فشردن دکمه C پکیج را از حالت قفل خارج کنید تا باز شود.

اندکی صبر کنید تا دمای پکیج به 60 درجه برسد، در این حالت پکیج بطور خودکار روشن خواهد شد. تنها به این اقدامات بسنده نکنید و در اسرع وقت حسگر دما را تعویض کنید. همچنین شما باید حسگر حد را نیز تعویض نمایید.

رفع خطای E10 پکیج لورچ

بالا رفتن بی اندازه فشار در سیستم پکیج، سبب بروز این کد خطا می شود که قفل شدن سیستم را در پی خواهد داشت. با انجام چند مرحله می توانید این اشکال را برطرف کنید. در اولین قدم مطمئن شوید که شیر پرکن پکیج بسته است. در ادامه پیچ هواگیر رادیاتور را باز کنید تا آب اضافی از دستگاه تخلیه شود.

پمپ پکیج خود را با دقت بررسی کنید تا از عملکرد صحیح آن مطمئن شوید. چک کردن سیم کشی های پمپ پکیج نیز باید انجام شود. چنانچه مشکل پکیج برطرف نشد، حتماً با تعمیرکار باتجربه و آشنا با پکیج های لورچ تماس بگیرید.

رفع خطای E12 پکیج لورچ

شما زمانی این کد خطا را مشاهده می کنید که کنترل از راه دور دستگاه به درستی عمل نمی کند و پکیج قفل می شود و نمی توانید هیچ تغییراتی اعمال کنید. پیش از هر اقدامی باید دستگاه را از وضعیت قفل شده به حالت باز شده تفییر دهیم. برای این منظور، جهت باز شدن قفل سیستم، دکمه C را بزنید و دستگاه را خاموش کنید.

رفع خطای E13 پکیج لورچ

با پیدایش ایراد در برد الکترونیکی دستگاه، کد خطای E13 را می بینید. دستگاه به حالت قفل شده تغییر می کند که به این معنی است که دسترسی به بخش تنظیمات و یا تغییرات را ندارید. می دانیم که برای اعمال هر گونه تغییرات باید در قدم اول، دستگاه را از حالت قفل شده خارج کنیم. با فشردن دکمه C دستگاه از قفل شده خارج می شود و باز می شود.

هنگامی که با این خطا مواجه می شوید پس از باز کردن دستگاه، باید اقدام به تعویض برد الکترونیکی نمایید. لازم به ذکر است که تعویض برد الکترونیکی امری تخصصی می باشد و نیاز به مهارت و دانش خاص دارد. در نتیجه برای تعویض برد الکترونیکی نیاز به یک تعمیرکار با سابقه دارید.

رفع خطای E25 پکیج لورچ

اگر دما به میزان خیلی زیادی کاهش پیدا کند، با این خطا مواجه خواهید شد. به هنگام چنین وضعیتی ابتدا دستگاه قفل می شود و سپس عملیات ضد یخ زدگی بطور اتوماتیک آغاز می گردد. نیازی نیست شما در این وضعیت کاری انجام دهید. کافی است کمی صبر کنید تا دمای دستگاه به چهار درجه برسد تا پکیج بطور خودکار روشن شود و خطا از بین می رود.

رفع خطای E26 پکیج لورچ

کد خطا E26

وجود هر گونه اشکال در شیر برقی گاز و یا هر نوع اختلال در برد الکترونیکی دستگاه، با نمایش این کد خطا مشخص می گردد. در پی بروز چنین اختلالاتی، سیستم در حالت قفل قرار می گردد. با استفاده از دکمه C سیستم را ریست کنید تا از وضعیت قفل خارج شود. چنانچه کد خطا برطرف نشد باید با یک تکنسین که با قطعات داخلی آشنایی داشته باشد، تماس بگیرید تا شیر برقی گاز پکیج را بررسی کند.

رفع خطای E28 پکیج لورچ

معیوب بودن حسگر تعیین دمای آب یا همان حسگر NTC سبب بروز این کد خطا می شود. ناکارآمدی حسگر گرمایشی آب بهداشتی، باعث می شود تا سیستم قفل شود برای تغییر وضعیت قفل شده، با استفاده از دکمه C سیستم را ریست کنید تا از وضعیت قفل خارج شود. در صورتی که مشکل همچنان وجود داشت و خطا بر طرف نشد، حسگر گرمایشی باید تعویض شود.

رفع خطای E31 پکیج لورچ

این خطا در پکیج لورچ زمانی نمایش داده می شود که پارامتر ترموستات تعریف و تنظیم نشده باشد. پارامتر ترموستات، برای تعیین مجاز کمیت هایی مانند دما، فشار و مواردی از این قبیل به کار می رود. برای ست کردن مجدد پارامتر ترموستات باید از یک متخصص خبره کمک بگیرید.

رفع خطای E40 پکیج لورچ

این کد خطا بیانگر وجود ایراد در مدار سیستم گرمایشی پکیج لورچ می باشد و وجود این ارور، هشدار عدم دسترسی به آب گرم را می دهد. جهت رفع این اشکال باید مدار سیستم گرمایشی چک شود و در صورت وجود خطا برطرف شود.

رفع خطای E70 پکیج لورچ

چنانچه پکیج لورچ در معرض کاهش شدید و ناگهانی ولتاژ برق قرار بگیرد، جریان الکتریکی پکیج متوقف می شود و در نتیجه دستگاه پکیج نیز خاموش می گردد. برای رفع این خطا نیاز به انجام اقدام خاصی نیست و با وصل شدن جریان برق و یا ثابت شدن جریان برق، این مشکل بصورت اتوماتیک رفع خواهد شد.

پیشنهاد ما به شما:  علت قرمز شدن چراغ پکیج بوتان

رفع خطای E77 پکیج لورچ

اگر ارتفاع شعله کم شود، اتصال شعله نیز دچار نقص می شود که وجود ایراد در ترموستات مخزن، موجب این وضعیت است. بنابراین اگر ترموستات مخزن معیوب باشد، بر روی شعله تأثیر می گذارد و دستگاه خاموش می شود.

کمی صبر کنید و زمان کافی بدهید. احتمال دارد تا این اختلال بصورت خودکار رفع شود. چنانچه پس گذشت زمان، هنوز با این کد خطا مواجه شدین، دستگاه را ریست کنید.

رفع خطای E99 پکیج لورچ

اگر پارامترهای تنظیم برنامه داری نقص باشند با این خطا مواجه خواهید شد و در نتیجه ی آن سیستم شما قفل خواهد شد. به منظور برطرف کردن این کد خطا، نیاز به یک متخصص متبحر و با سابقه در زمینه ی تعریف و تنظیم مجدد پارامترهای برنامه ی برد الکترونیکی می باشد تا مجدداً آنها را ست کند.

کدهای خطا در پکیج لورچ هیرو و روش رفع آنها

کدهای خطا در پکیج لورچ هیرو و روش رفع آنها

از پیشرفته ترین مدل های پکیج لورچ، مدل هیرو می باشد که دارای محبوبیت زیادی در بین مدل های دیگر است. این مدل پکیج لورچ، کاملاً بصورت دیجیتالی طراحی شده است. کدهای خطا در پکیج هیرو، با کدهای خطا در مدل آدنا، یکسان هستند. از این رو در این قسمت فقط به معرفی کدهای ارور پرداختیم، چراکه همه ی راهکار های رفع این ارور ها را، در قسمت پکیج لورچ، مدل آدنا بطور مفصل تشریح داده ایم.

 • رفع خطای E0 پکیج لورچ : اشکال در اتصال پکیج با ترموستات
 • رفع خطای E1 پکیج لورچ : تشکیل نشدن شعله
 • رفع خطای E2 پکیج لورچ : وجود اشکال در سوئیچ هوا
 • رفع خطای E3 پکیج لورچ : معیوب بودن حسگر دما
 • رفع خطای E4 پکیج لورچ : معیوب بودن حسگر آب
 • رفع خطای E5 پکیج لورچ : معیوب بودن مدولاسیون شیر آب
 • رفع خطای E6 پکیج لورچ : افزایش دما بیش از 90 درجه
 • رفع خطای E7 پکیج لورچ : عملکرد معیوب در سیستم هوای پکیج
 • رفع خطای E8 پکیج لورچ : افت شدید فشار آب
 • رفع خطای E9 پکیج لورچ : بالا رفتن دمای بالای 100 درجه
 • رفع خطای E10 پکیج لورچ : نیاز به هواگیری لوله ها
 • رفع خطای E12 پکیج لورچ : معیوب بودن کنترل از راه دور
 • رفع خطای E13 پکیج لورچ : اشکال در برد الکترونیکی دستگاه
 • رفع خطای E15 پکیج لورچ : گرفتگی دودکش
 • رفع خطای E25 پکیج لورچ : درجه حرارت پایین
 • رفع خطای E26 پکیج لورچ : وجود اشکال در جریان برق یا گاز
 • رفع خطای E28 پکیج لورچ : معیوب بودن حسگر دما
 • رفع خطای E31 پکیج لورچ : معیوب بودن ترموستات
 • رفع خطای E40 پکیج لورچ : معیوب بودن سیستم گرمایشی
 • رفع خطای E77 پکیج لورچ : معیوب بودن ترموستات مخزن
 • رفع خطای E99 پکیج لورچ : اشکال در تنظیم پارامترها

کدهای خطا در پکیج لورچ هرما و روش رفع آنها

کدهای خطا در پکیج لورچ هرما و روش رفع آنها

شما کد خطای پکیج لورچ مدل هرما را در صفحه نمایش همراه با کلمه RESET، مشاهده می کنید. گاهاً بعد از رفع خطا، پکیج بطور خودکار مجدداً شروع به کار می کند. در برخی مواقع که مشکل پکیج حل نمی شود، باید دستگاه را بصورت دستی دوباره تنظیم کنید.

برای این کار ابتدا دکمه ریست را سه ثانیه نگه دارید، پس از آن پکیج ریست می شود و به کد خطا از صفحه نمایشگر پکیج پاک می شود و می توانید تنظیمات صحیح را اعمال کنید. در ادامه به معرفی خطاهای رایج و راهکارهای رفع آنها، در پکیج های لورچ مدل هرما پرداختیم.

رفع خطای E0 پکیج لورچ

هنگامی که اجزای تشکیل دهنده پکیج قادر به برقراری ارتباط درست و صحیح با قطعه ی ترموستات زمان دار نباشند، این کد خطا در صفحه نمایش پکیج ظاهر می شود. به همین دلیل دستگاه پکیج در وضعیت کارکرد موقت قرار می گیرد.

از آنجایی که بروز چنین خطایی نسبتاً جدی می باشد و نیاز به دانش قبلی و آشنایی کامل با همه ی قطعات دستگاه دارد، به منظور رفع این مشکل، توصیه می شود با دفاترخدمات و پشتیبانی پکیج های لورچ تماس بگیرید و از یک تعمیرکار حرفه ای که با مدل های مختلف پکیج لورچ آشنایی دارد، کمک بگیرید..

رفع خطای E1 پکیج لورچ

اگر عمل جرقه زنی پکیج به درستی انجام نشود و مشکل داشته باشد، با این کد خطا مواجه می شوید و این اختلال باعث می شود که دستگاه قفل شود. جهت رفع این اشکال پکیج را ریست کنید تا از حالت قفل خارج شود و دستگاه باز شود تا بتوانید تغییرات لازم را اعمال کنید.

معمولاً با ریست کردن و شروع مجدد، تنظیمات دوباره ست می شوند و نیازی به انجام کاری نیست. البته توصیه می شود پس از راه اندازی مجدد، در سریع ترین زمان ممکن حتماً مسیر شیر گاز، جرقه زن، تنظیم شعله و شیر کنترل گاز با دقت چک شوند و در صورت هر گونه خرابی، تعمیر یا تعویض شوند.

رفع خطای E2 پکیج لورچ

وجود خرابی در سوئیچ هوا، با نمایش این کد خطا مشخص می شود. سوئیچ هوا که با عنوان پرشر هوا نیز شناخته می شود، قطعه ای است که کنترل عملکرد فن را به عهده دارد. اگر پرشر هوا دچار مشکل باشد، باید اقدام به تعویض و جایگزینی آن با قطعه جدید بنمایید.

رفع خطای E3 پکیج لورچ

یکی از قطعات حائز اهمیت در پکیج ها، حسگر دما یا NTC می باشد که به وسیله آن اندازه گیری و کنترل دمای پکیج چک می شود. چنانچه این قطعه معیوب شود، این کد خطا نمایان می شود. ابتدا حسگر گرمایشی را بررسی کنید و اگر قابل تعمیر نبود، آن را تعویض نمایید.

رفع خطای E4 پکیج لورچ

حسگر دمای آب مصرفی نیز قطعه ای در پکیج می باشد که جهت کنترل دمای مصرفی تعبیه شده است. اگر عملکرد حسگر دمای آب مصرفی دچار اختلال شود، کد خطای E4 را می بینید. چنانچه پس از چک کردن حسگر دمای آب مصرفی، مشکل آن برطرف نشد، ناچار به تعویض قطعه خواهید بود.

رفع خطای E5 پکیج لورچ

با شیر گاز، گاز ورودی به پکیج کنترل می شود و جهت قطع و وصل کردن گاز، به شیر گاز نیاز دارید. اگر شیر گاز پکیج معیوب باشد این کد خطا ظاهر می شود. به منظور برطرف کردن این مشکل، شیر گاز دستگاه را تعویض کنید.

رفع خطای E6 پکیج لورچ

زمانی که حسگر سیستم گرمایشی دستگاه، دمای بالاتر از 90 درجه را تشخیص دهد، با این خطا مواجه می شوید. به هنگام چنین وضعیتی، پکیج بطور اتوماتیک خاموش می شود و تا زمانی که دما کاهش یابد در حالت خاموش باقی می ماند. اگر حتی بعد از کاهش دما، خطا برطرف نشد، حسگر را تعویض کنید.

رفع خطای E8 پکیج لورچ

زمانی که فشار آب سیستم حرارتی، بیش از حد مجاز کاهش یابد، سیستم این اخطار را می دهد. جهت رفع این خطا باید مراحلی را طی کنید. در ابتدا از عدم وجود هر گونه نشتی آب در لوله کشی متصل به دستگاه، مطمئن شوید. سپس بررسی کنید که شیر پرکن پکیج، بسته باشد و در نهایت رادیاتور را هواگیری نمایید.

پیشنهاد ما به شما:  علت کم شدن فشار آب پکیج

رفع خطای E9 پکیج لورچ

سنسورحد، حسگر حد و یا ترموستات حد همگی به قطعه ای اتلاق داده می شود که جهت جلوگیری از افزایش بیش از حد دمای آب در پکیج ها، تعبیه می شوند. در مواقعی که حسگر حد عمل نکند و فعال نشود، به این کد خطا بر می خورید. جهت رفع این خطا باید کمی صبر کنید تا دمای آب به 60 درجه برسد، پس از آن دستگاه را ریست کنید.

رفع خطای E13 پکیج لورچ

همانطور که اشاره شد، پکیج های لورچ دارای یک برد اصلی الکترونیکی می باشند که حسگرها به آن متصل می باشند. اگر برد الکترونیکی دستگاه دچار مشکل شود این کد خطا داده می شود. با پیدایش چنین خطایی برد باید تعمیر شود.

رفع خطای E70 پکیج لورچ

این کد خطا زمانی نمایش داده می شود که دستگاه پکیج با افت شدید توان الکتریکی مواجه گردد. چنانچه افت توان الکتریکی مربوط به شبکه برق باشد، با بازیابی ولتاژ، دستگاه به وضعیت عادی باز می گردد.

رفع خطای E77 پکیج لورچ

این کد خطا، مربوط به کاهش توان دستگاه پکیج، و یا وجود خطای داخلی در سیستم پکیج می باشد. البته نیازی نیست کاری انجام دهید و فقط باید اندکی صبر کنید تا خطا بطور اتوماتیک از بین برود. در صورت بروز مجدد این خطا، می توانید دستگاه را ریست کنید و یا با نمایندگی پکیج لورچ تماس بگیرید تا تعمیرکار برای شما بفرستند.

کدهای خطا در پکیج لورچ آرتا و روش رفع آنها

مدل دیگر در مجموعه ی پکیج های لورچ، مدل آرتا می باشد. این مدل نیز مانند باقی مدل های دیگر دارای برد الکترونیکی و سنسورهایی در سیستم پکیج است. برای مدل آرتا هم مجموعه ای از کدهای خطا تعریف شده است که هر یک بطور اختصاصی خبر از وجود ایراد در بخش خاصی از دستگاه می دهد. در ادامه به بررسی کدها ارور پر تکرار پرداختیم.

رفع خطای E1 پکیج لورچ

کد خطای E1

این کد خطا خبر از اختلال در پروسه ی تشکیل شعله می دهد. همانطور که در قسمت های دیگر مقاله ذکر شد، به دلیل معیوب بودن جرقه زن و یا اجزای دیگر، در صورت بروز اشکال در روند جرقه زنی، دستگاه قفل می گردد. شما زمانی به این کد خطا بر می خورید که برنر روشن نمی شود.

با پیدایش این خطا، سیستم قفل می شود، پس اولین قدم خروج دستگاه از این وضعیت است. برای این منظور، پکیج را بر روی حالت OFF/RESET قرار دهید. چنانچه مجدداً با این کد خطا رو به رو شدید با یک تعمیرکارمجاز تماس بگیرید.

رفع خطای E2 پکیج لورچ

این کد خطا به خرابی در سوئیچ فشار هوا مرتبط می باشد. زمانی که سوئیچ فشار هوا به برد دستگاه دستور روشن شدن را نمی فرستد، این کد خطا پدیدار می شود و در پی آن سیستم قفل می شود.

جهت برطرف کردن این مشکل پکیج را بر روی حالت OFF/RESET قرار دهید تا یک بار روشن و خاموش شود. اگر باز هم با این خطا مواجه شدید، با انجام اقداماتی نظیر بررسی سلامت برد الکترونیکی، سوئیچ دود، بررسی عدم باز بودن دودکش و پرشر سوئیچ هوا مشکل را رفع کنید.

رفع خطای E3 پکیج لورچ

اگر در ترموستات یا همان حسگر سیستم گرمایشی، مشکلی ایجاد شود با این خطا مواجه می شوید. در حقیقت زمانی که ترموستات گرمایشی عملکرد معیوبی داشته باشد، سیستم خاموش می شود. پس به جهت رفع این ارور، باید حسگر گرمایشی یا همان ترموستات را تعمیر یا تعویض کنید.

رفع خطای E4 پکیج لورچ

چنانچه حسگر آب گرم مصرفی به درستی کار نکند به این هشدار بر می خورید. اگرچه حتی با وجود این خطا، دستگاه به کار خود ادامه می دهد و خاموش یا قفل نمی شود اما قدرت کمتری دارد. به منظور برطرف کردن این اشکال، سنسور آب گرم را باید تعمیر یا تعویض کنید.

رفع خطای E5 پکیج لورچ

این کد خطا به علت معیوب بودن مدولاتور شیرگاز ظاهر می شود. دستگاه در زمان نمایش این خطا همچنان قادر به کارکردن می باشد اما توصیه می شود در اسرع وقت با تعمیرکار پکیج تماس بگیرید تا اتصالات مدولاتور شیر گاز را چک کند.

رفع خطای E6 پکیج لورچ

کد خطای E6

افزایش بیش از حد دمای آب در سیستم گرمایشی یک اختلال محسوب می شود و با این کد خطا می توانید متوجه آن شوید. باید برای رفع این خطا، سنسور گرمایش را بررسی کنید و در صورت معیوب بودن آن را تعویض نمایید. قدم بعدی در راستای بر طرف کردن اشکال دمای بالای آب، شستشوی مبدل پکیج و هواگیری رادیاتور می باشد.

رفع خطای E8 پکیج لورچ

افت شدید فشار آب در سیستم، مسبب بروز این خطا می باشد و برای رفع آن باید لوله های متصل به دستگاه را با دقت بررسی کنید و از عدم وجود نشتی آب مطممئن شوید. همچنین شما باید باد مخزن انبساط پکیج را نیز چک کنید و در آخر شیر پرکن پکیج را نیز بررسی کنید. اگر در شیر پرکن پکیج مشکلی مشاهده کردید، باید آن را تعویض کنید.

رفع خطای E9 پکیج لورچ

این کد خطا مرتبط با وجود خرابی در ترموستات اطمینان می باشد که به این معنی است که به درستی عمل نمی کند. اگر دما به زیر 60 درجه برسد، دستگاه بطور اتوماتیک شروع به کار می کند. در غیر این صورت حسگر اطمینان دچار مشکل است و باید تعمیر یا تعویض گردد.

رفع خطای E10 پکیج لورچ

این خطا جهت هشدار در خرابی قفل اصلی دستگاه پکیج نشان داده می شود. این ارور را تنها زمانی می بینید که برد الکترونیکی پکیج، معیوب باشد. می توانید یک بار دستگاه را روشن و خاموش کنید تا خطا رفع شود. اما اگر مشکل برطرف نشد، با مجری سرویس کار تماس بگیرید.

رفع خطای E15 پکیج لورچ

هنگامی که سوئیچ فشار هوا در شرایط خوبی نباشد این خطا ظاهر می شود. بطور مثال وجود اجسام خارجی در دودکش می تواند دلیل بروز این ارور باشد. در چنین مواقعی دستگاه فعالیت خنک کننده را آغاز می کند.

بعد از 2 دقیقه پکیج خاموش می شود. باید 30 دقیقه ی دیگر صبر کنید تا دستگاه بصورت اتوماتیک دوباره روشن شود و شروع به کار کند. اما اگر پس از طی مدت زمان ذکر شده، اشکال همچنان پابرجا باشد، کد خطای E2 ظاهر می شود.

سؤالات متداول

چگونه مشکل جرقه زدن در پکیچ لورچ رفع می گردد ؟

مشکل جرقه زدن زمانی رخ می دهد که قطعه جرقه زن پکیج، عملکرد درستی ندارد، بنابراین با خطای E1 مواجه می شوید. به منظور رفع این اخطار، به این صفحه مراجعه کنید.

کد خطای E13 در پکیج هرما به چه معنی می باشد ؟

کد خطای E13 زمانی نمایان می شود که برد الکترونیکی دستگاه معیوب باشد. جهت رفع این ارور به این صفحه مراجعه کنید.

معنی کدهای خطا در پکیج لورچ مدل آدنا کدام اند ؟

هر یک از کدهای خطا که در صفحه نمایش پکیج نمایان می شوند، خبر از وجود ایراد در قسمت خاصی از دستگاه می دهند. برای شناسایی انواع کدهای خطا در پکیج آدنا، به این صفحه مراجعه کنید.
امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

راهنمای مطالعه